ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВІКТОРИНА ПО ТВОРЧОСТІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА ДЛЯ УЧНІВ 7-9 КЛАСІВ

Скачати файл
(немає оцінок)
Завантаження...
  1. Кому належать ці слова: «Шевченко, Пушкін, Міцкевич – люди, які втілюють дух народу з найбільшою красою, силою, повнотою? (О.М.Горькому).
  1. Хто написав про Шевченка: «Він вийшов з народу, жив з народом і не тільки думкою, а й умовами життя був з ним тісно, кровно зв’язаний? ( М.О.Добролюбов).

  1. Який видатний російський поет присвятив Шевченкові ці рядки: «Все он изведал: тюрьму петербургскую, справки , допросы, жандармов любезности, все – и раздольную степь Оренбургскую, и ее крепость…?  (М.О.Некрасов).
  1. Який видатний російський поет народився в один рік з Шевченком?  ( М.Ю.Лермонтов і Шевченко народились в 1814 році).
  1. Які твори і кому присвятив Шевченко на згадку про день викупу з кріпацтва? ( В пам’ять 22 квітня «Катерина», а В.І. Григоровичу, конференц-секретарю Академії мистецтв, який брав участь у викупі поета – поему «Гайдамаки»).
  1. Як називається перша збірка Шевченка і скільки творів ввійшло до неї? ( «Кобзар» ,8 творів.)
  1. Яку поему Шевченко написав під свіжим враженням від подорожі в Україну? ( Сатиричну поему « Сон»).
  1. Що було причиною арешту і заслання Шевченка? ( Приводом до арешту Шевченка була його участь у Кирило-Мефодіївському братстві).
  1. Як назвав Шевченко цикл віршів, написаний під час ув’язнення в казаметі Третього відділу біля Ланцюгового мосту? ( «В казаметі»).

10. Про який час свого життя говорить Шевченко в цьому вірші: « Чи довго буде ще мені в оцій не замкненій тюрмі, понад оцим нікчемним морем нудити світом?» ( Про своє заслання на берег Аральського моря).

11. Назвіть п’ять відомих пісень на слова Шевченка? ( « Реве та стогне Дніпр широкий», «Така її доля», « Думи мої, думи мої», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт».)

12. Який український композитор написав музику до 83 творів Шевченка? ( М.В.Лисенко)

13. Які твори Пушкіна і Шевченка мають однакові назви? ( Вірш О.Пушкіна «Кавказ» і вірш Шевченка « Кавказ»)

14. Назвіть художні твори присвячені Шевченку. Хто їх автор?  ( С.Васильченко «В бур’янах», О.Іваненко «Тарасові шляхи», О.Ільченко «Петербурзька осінь», Д.Косарик «Син-колос та інші.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *