Посібник серії “Мій конспект” містить орієнтовне календарно-тематичне планування та розробки компетентнісно орієнтованих уроків курсу «Основи здоров’я» у 3-му класі, складені відповідно до вимог оновленої навчальної програми (у редакції 2016 р.) за підручником І. Д. Беха, Т. В. Воронцової, В. С. Пономаренка, С. В. Страшка (К. : Видавництво «Алатон», 2013).
Автор: В. Л. Беркут, Н. В. Дубенець
Видавництво: Основа
Рік видання: 2017
Кількість сторінок: 160
Формат файлу: .pdf
Розмір файлу: 5 mb
Зміст конспектів уроків дібраний з метою формування здоров’я-збережувальної компетентності учнів як ключової на основі опанування ними знань про здоров’я та безпеку, практичні навички здорового способу життя і безпечної поведінки, формування в них ціннісного ставлення до життя і здоров’я, сприяння їхньому фізичному, психічному, соціальному і духовному розвитку (формування в учнів знань про здоров’я, здоровий спосіб життя, безпечну поведінку, взаємозв’язок організму людини з природним, техногенним і соціальним оточенням; розвиток в учнів мотивації дбайливого ставлення до власного здоров’я; удосконалення фізичних, соціальних, психічних і духовних його чинників; виховання в учнів потреби у здоров’ї, що є важливою життєвою цінністю, свідомого прагнення до ведення здорового способу життя; набуття учнями власного здоров’я-збережувального досвіду з урахуванням стану здоров’я; розгортання у повсякденному житті практичної діяльності задля збереження власного здоров’я та здоров’я інших людей; формування в учнів соціальної та життєвої компетентності на основі засвоєння ними соціальних норм; розвиток навичок взаємодії у сім’ї, школі, колективі, громадянському суспільстві; формування в учнів основ споживчої культури, умінь ухвалювати рішення щодо власної поведінки у різноманітних життєвих ситуаціях; опанування учнями моделей поведінки і способів діяльності, що відповідають українському законодавству).
Задля зручності використання всі розробки уроків-тренінгів розміщено на окремих аркушах. Поля для записів дають змогу творчому вчителеві, користуючись запропонованим у посібнику матеріалом, скласти власні плани-конспекти уроків курсу.
Для вчителів початкової школи.
Зміст
Орієнтовне календарно-тематичне планування
Здоров’я людини
Урок-тренінг 1. Показники розвитку і здоров’я дитини. Практична робота. Вимірювання пульсу
Урок-тренінг 2. Чинники, що впливають на здоров’я
Урок-тренінг 3. Здоровий спосіб життя. Корисні звички. Практична робота. Складання правил здорового способу життя
Фізична складова здоров’я
Урок-тренінг 4. Природні ритми і здоров’я
Урок-тренінг 5. Працездатність людини. Освітлення на робочому місці. Його значення для формування постави і зору. Практична робота. Вправи для підвищення працездатності
Урок-тренінг 6. Активний відпочинок. Безпека під час занять спортом
Урок-тренінг 7. Корисні та шкідливі мікроорганізми. Захисні сили організму. Профілактика інфекцій, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом. Практична робота. Моделювання поведінки під час епідемії грипу
Урок-тренінг 8. Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям
Урок-тренінг 9. Вітаміни і мікроелементи, їхнє значення для здоров’я. Обирання корисних для здоров’я продуктів
Урок-тренінг 10. Харчові отруєння. Перша допомога у разі харчових отруєнь. Практична робота. Визначення терміну придатності та умов зберігання харчових продуктів за їхнім маркуванням
Соціальна складова здоров’я
Урок-тренінг 11. Взаємодія з іншими людьми. Дружний клас. Практична робота. Обговорення літературних джерел про сутність і значення взаємодії
Урок-тренінг 12. Родинні стосунки. Взаємодія членів родини
Урок-тренінг 13. Що таке толерантність? Толерантне ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Практична робота. Створення подарунка дитині, яка має проблеми зі здоров’ям
Урок-тренінг 14. Ефективне спілкування. Уміння слухати. Практична робота. Як зробити приємність іншому? Як попросити про послугу чи допомогу?
Урок-тренінг 15. Запобігання конфліктам і розв’язання їх. Практична робота. Моделювання ситуацій мирного розв’язання конфліктів з однолітками
Урок-тренінг 16. Вплив комп’ютерних ігор на здоров’я дітей. Профілактика комп’ютерної залежності
Урок-тренінг 17. Безпека вдома. Правила користування джерелами водопостачання. Практична робота «Викликаємо служби 101, 102, 103, 104»
Урок-тренінг 18. Пожежна безпека. Практична робота. Виготовлення плаката «Правила пожежної безпеки»
Урок-тренінг 19. Правила користування обігрівальними приладами. Практична робота. Ознайомлення із застережними знаками «небезпека ураження електричним струмом», «легкозаймиста речовина»
Урок-тренінг 20. Правила користування газовою плитою. Ознаки витоку газу. Порядок дій при витоку газу. Практична робота. Ситуаційні ігри «Як діяти при витоку газу», «Як викликати аварійну службу»
Урок-тренінг 21. Дорожня безпека. Перехід дороги в умовах обмеженої оглядовості. Практична робота. Моделювання ситуацій дорожнього руху (з дорожніми знаками: 3.1, 3.9, 4.13, 4.4, 5.41, 5.43, 5.44)
Урок-тренінг 22. Поведінка біля залізничної колії. Практична робота. Моделювання ситуацій дорожнього руху (з дорожніми знаками: 1.27, 1.28, 1.30)
Урок-тренінг 23. Безпека у населеному пункті. Правила поведінки дітей надворі
Урок-тренінг 24. Безпека велосипедиста. Практична робота. Моделювання ситуацій дорожнього руху (з дорожніми знаками: 3.8, 4.12, 4.14)
Урок-тренінг 25. Безпека на відпочинку. Оздоровче значення відпочинку на природі. Речі та одяг для прогулянки на природу. Практична робота. Створення плаката «Віночок безпеки»
Урок-тренінг 26. Поведінка дитини в автономній ситуації на природі (якщо загубився, заблукав у лісі, горах, степу). Практична робота. Створення плаката «Безпечна прогулянка по лісу»
Психічна і духовна складові здоров’я
Урок-тренінг 27. Характер і здоров’я. Практична робота. Створення плаката «Квітка-семицвітка»
Урок-тренінг 28. Самооцінювання характеру. Практична робота. Визначення рис власного характеру
Урок-тренінг 29. Доброзичливість і здоров’я людини. Вдячність. Співчуття. Практична робота. Створення плаката «Сонечко подяки»
Урок-тренінг 30. Розвиток пам’яті та уваги. Практична робота. Вправи на тренування зорової та слухової пам’яті
Урок-тренінг 31. Профілактика емоційного перенапруження. Практична робота. Плакат-порадник «Як уникнути перевтоми»
Урок-тренінг 32. Способи самозаспокоєння. Практична робота. Створення колажу «Що приносить мені радість»
Урок-тренінг 33. Творчі здібності дитини. Розвиток уяви. Практична робота. Створюємо казку
Урок-тренінг 34. Виконання проекту «Здоровим бути модно!» (створення казки, малюнка, аплікації, добирання прислів’їв, віршів, розучування рухливих ігор, танцювальних рухів тощо)
ДОДАТОК
«Аркуші здоров’я» (для копіювання)
Література та Інтернет-ресурси