Образотворче мистецтво 2 клас. Календарне планування (за підручником О. В. Калініченко, В. В. Сергієнко). Нова програма (зі змінами)

Скачати файл
(немає оцінок)
Завантаження...

Календарно-тематичне планування уроків курсу “Образотворче мистецтво” в 2 класі до підручника О. В. Калініченко, В. В. Сергієнко. За новою програмою, зі змінами.

Рік видання: 2015
Кількість сторінок: 4
Формат файлу: .doc
Розмір файлу: 0.1 mb

Загальною метою образотворчої освіти є розвиток у дітей високих естетичних ідеалів на основі особистісно-ціннісного ставлення до реального світу та творів мистецтва, здатності до сприймання, розуміння і створення художніх образів, формування потреб і здібностей до творчої самореалізації у процесі художнього осмислення світу.

Мета вивчення образотворчого мистецтва в другому класі – ознайомлення (на пропедевтичному рівні) з різними видами візуальних мистецтв, їх синтезом та засобами художньої виразності, крім того, освоєння низки композиційних прийомів і просторових завдань на елементарному рівні.

№п\п Дата Зміст навчального матеріалу Примітки
.Мова графіки та живопису(8 год)  
1.   Бесіда ”Мистецтво в нашому житті”. Пропедевтичне ознайомлення з видами візуальних (образотворчих) мистецтв, головними засобами виразності в них.  «Калейдоскоп літніх вражень»
2. Початкові уявлення про графіку як вид образотворчого мистецтва; основні графічні матеріали та інструменти. «Столітній дуб»
3.   Засоби виразності графіки: лінія, штрих, крапка, пляма. Елементарні графічні способи передавання характеру поверхні, форми та декору зображуваних предметів. «Хто в що одягнений?»
4.   Силуетно-площинне зображення квітів, дерев. Ознайомлення з технікою “гратографія”. «Квітковий силует»
5.   Початкові уявлення про живопис як вид образотворчого мистецтва. Художні матеріали та інструменти художника-живописця. «Айстра – зоряна квітка»
6.   Колір – головний засіб виразності живопису. Передача багатства кольорів та відтінків у роботі з натури. «Щедрий урожай»
7.   Основні, похідні, теплі, холодні кольори (актуалізація знань). «Осінній букет»
8.   Уведення понять “хроматичні”, “ахроматичні” кольори. Збагачення палітри колірних відтінків. «Синій вечір»
Мова скульптури, архітектури та декоративно-прикладного мистецтва(7 год +1 год)
9.   Елементарні поняття про скульптуру як вид образотворчого мистецтва, її основні ознаки; матеріали для роботи художника-скульптора. «Лісовичок-чарівник»
10. Поняття про об’єм та фактуру як засоби виразності скульптури. Конструктивний та пластичний способи ліплення. «Звірята»
11.   Рельєф (опуклий та заглиблений). Передавання фактури поверхні у рельєфі. «Золота рибка»
12.   Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Основні елементи архітектурних споруд. «Казковий будиночок»
13.   Силуетне зображення будівель. Спроби передавання просторового явища загороджування у зображенні архітектурних об’єктів. «Чарівні куполи»
14.   Початкові уявлення про декоративно-прикладне мистецтво та його засоби виразності (декоративні форми та колір, орнамент). «Диво-звір»
15.   Розширення уявленнь про симетричну форму та роль вісі симетрії в її побудові. Поєднання силуетної форми та декору. «Новорічна іграшка»
16.   Узагальнення з теми: «Мова скульптури, архітектури та декоративно-прикладного мистецтва»
Композиційні прийоми у графіці та живописі (9 год)

 

17.   Композиційні засоби досягнення художньої виразності зображення (вибір формату, розміру зображення). «Зимові розваги»
18.   Пропорції та масштаб. Елементарні поняття про будову фігури людини, її складові частини. «Мистецькі захоплення дітей»
19.   Поняття  врівноваженої та неврівноваженої композиції. Досягнення композиційної рівноваги шляхом  розташування на площині великих та малих елементів. «Улюблені цукерки»
20.   Поняття композиційного центру. Виділення головного в композиції. «Сонце – господар неба»
21.   Статична та динамічна композиції Елементарне передавання динамічного стану об’єктів (вітер). «Пригоди вітерця»
22.   Способи передавання глибини простору, за принципом “ближче – нижче”, “ближче – більше”, “далі – вище”, “далі – менше”. «Смачні фрукти»
23.   Симетрія як найпростіший  композиційний засіб організації площини. Досягнення рівноваги в асиметричній композиції. «Квіти на підвіконні»
24.   Використання зображувальних можливостей кольору. Поняття про колорит, колірну гаму. Колірні асоціації. «Колорит року»
25.   Відтворення глибини простору за допомогою кольору, деталізації переднього плану та методу загороджування. «Весна прийшла»
 

Композиційні прийоми у скульптурі та декоративно-прикладному мистецтві (8год)

 

26.   Розширення понять про пропорції тварин, тіла людини. Відтворення особливостей будови та зовнішнього вигляду об’єкта під час ліплення. «Кішка та мишка»
27.   Формування художньо-конструктивних навичок створення статичного чи динамічного образу у скульптурі (круглій або рельєфі). «У зоопарку»
28.   Декоративна стилізація форми (рослини, птахи, звірі). Створення декоративних образів в об’ємі. «Чарівний птах»
29.   Народна іграшка. Поняття про особливості декоративного образу тварин. «Дивовижні коники»
30.   Ознайомлення з традиціями писанкарства в Україні. Колірна гама, символіка писанок різних регіонів України. «Великодні писанки»
31.   Використання стилізації та ритму як засобів створення орнаменту. Види орнаменту. «Чудові візерунки»
32.   Вибір формату, виявлення головного та другорядного під час створення декоративної композиції. «Фантастичний звір»
33.   Розширення уявлень про симетричну форму та роль вісі симетрії в її побудові. Ознайомлення з різноманітними прийомами обробки паперу: складанням, вирізуванням, гофруванням, прорізуванням, скручуванням тощо. «Панно з квітами»
34.   Узагальнення вивченого матеріалу з теми.
35.   Узагальнення вивченого матеріалу за рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *