Як перевіряють роботи ЗНО?

(1 бал, середній: 5,00 із 5)
Завантаження...

Як відбувається робота з перевірки бланків відповідей у Вінницькому центрі оцінювання.

На другий поверх центру, в супроводі охорони, несуть 50 білих картонних контейнерів заклеєних жовтим скотчем та з численними штампами, які мають розміри трохи більші за аркуш А4.
“Тут роботи з географії учнів із Харківської, Сумської, Волинської, Запорізької областей та Криму. Де перевіряють Вінницьку область ми не знаємо. А запитувати у нас не заведено. Усі директори центрів оцінювання на період перевірки взагалі стараються не спілкуватися між собою”, – розповідає директор центру Генадій Кузьменко.

Контейнери ставлять на видному місці один на одного. Поступово розкривають та дістають звідти заклеєні пакети з роботами.

“Конверти заклеєні синьою смужкою, котра оброблена спеціальною хімічною речовиною. Коли конверт розкривають, смужка стає червоною. Це для того, щоб відкрити конверт і підмінити роботу за межами цієї кімнати було неможливо”, – продовжує директор.

У великій прямокутній кімнаті вісім столів та шафки для документів. На столах комп’ютери та сканери, що світяться червоною лазерною смужкою. За столами сидять двоє співробітників. Один працівник розпаковує конверт, перераховує бланки, звіряє з протоколом та вносить дані в комп’ютер. Інший стежить за його роботою. Потім міняються місцями. Всього 38 працівників, які працюють у дві зміни з 9.00 до 18.00, щоб не втомлювалися.

“Дивіться, на кожній учнівській роботі наклеєний штрих-код, – каже директор – оператор підносить штрих-кодом до сканера, щоб зареєструвати в базі даних. Так роблять із товарами в супермаркеті”.

За роботою операторів спостерігають сім камер-відеоспостереження. В он-лайн режимі передають картинку столичному центру.

Зареєстровані роботи несуть у прозорому контейнері до великої машини, трохи схожої на принтер. Це – сканер, який зчитує всю інформацію з бланку . Працює зі швидкістю 120 учнівських робіт за хвилину.

Часто батьки звинувачують нас, що ми переплутали роботу їхньої дитини з чужою. Був один хлопчик з Кам’янця-Подільського. Доказував, що він чудовий, а ми йому поламали долю. Замовили графологічну експертизу, й довели, що то його почерк. Комп’ютер не помиляється“.

Наостанок спецпрограма обробляє тести й звіряє з правильними відповідями. Результати передаються швидкісним інтернетом на центральний сервер у Києві. Його охороняє СБУ.

“Тести перевіряє комп’ютер. Тільки роботи з української та іноземної мов (бланки відповідей Б) – по дві людини. Якщо їхні бали не збігаються, перевіряє третій вчитель”.

Інколи на тестуванні бувають незвичайні випадки.

Два роки тому був випадок в Тульчині (райцентр на Вінниччині – ред.). Учень потрапив в 13 аудиторію й сів на 13 місце. Взяв із собою дві запасні ручки, але обидві перестали писати. Позичив у сусідки, але й та не писала. Потім ще одну позичив, ще. П’яту ручку йому позичила інструктор, але й та не хотіла писати в руках учня. Хлопець посоромився просити ще одну й почав тести не писати, а витискувати на папері. Сканер не міг таку роботу перевірити, бо там не було чорнила. Довелося перевірити вручну. Дитина набрала 160 балів“, – згадує Геннадій Кузьменко.

Нагадаємо, офіційне оголошення результатів ЗНО буде відбуватися починаючи з 30 травня. Першими будуть оголошені результати з хімії, російської мови, географії та математики.

як перевіряють зно - 1Перевіряють, чи не відкривалися роботи за межами кімнати.

як перевіряють зно - 2Вносять дані одразу дві людини, потім вони міняються місцями.

як перевіряють зно - 3Дані “шапки” сканують спеціальним пристроєм.

як перевіряють зно - 4Бланки відповідей “А” перевіряє пристрій, схожий на великий принтер.

як перевіряють зно - 5Роботи з мов (бланк відповідей Б) перевіряють два екзаменатора, якщо результати не збігаються – підключають третього викладача.

Матеріали для підготовки до ЗНО – https://rozumaka.com/category/pidgotovka-do-zno/

Удачі на ЗНО, абітурієнти!

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *