Тексти для контрольного списування. 3 клас

Скачати файл
(4 бал, середній: 4,75 із 5)
Завантаження...

Основною формою перевірки орфографічної та пунктуаційної грамотності є контрольне списування і контрольний текстовий диктант. Контрольне списування проводиться наприкінці кожного семестру. За списаний текст виставляється дві оцінки: одна – за грамотність, друга – за каліграфію, швидкість і культуру оформлення письмової роботи. Контрольний диктант проводиться двічі на кожний семестр. Обсяги текстів для диктантів та списування 50-70 слів. При оцінюванні диктантів береться до уваги грамотність, каліграфія і культура оформлення письмової роботи: від оцінки за грамотність віднімається 1-2 бали за помилки в написанні букв і їх з’єднань та недотримання культури оформлення письмової роботи. Слова, правопис яких ще не вивчено, подано жирним шрифтом.

1 семестр

Мама
Ти завжди будеш пам’ятати мамин голос. Мамині очі, мамині руки. Мама навчила тебе ходити, говорити. Мама прочитала тобі першу книжку. Від мами ти дізнався про назви птахів – горобець, ластівка, синиця. Дізнався, що в кожної квітки є своя назва – ромашка, волошка. Мама завжди поряд з тобою, з твого першого кроку. І любов до Батьківщини починається з любові до матері.  (59 слів)

Зимовий ліс
Цікаво спостерігати за життям зимового лісу. Ось прилетів до старого дуба дятел. Довгим дзьобом шкідників винищує.

З дерева стрибнула білочка. У неї в лапках соснова шишка. Вилущує насіння з шишки білочка, на дятла позирає, слухає.

А що воно там стрибає між кущами серед сухого бур’яну! То зайчисько вухатий. Стрибнув зайчик до молоденької грушки. Погриз трохи кори і побіг до пенька.  (62 слова)

ІІ семестр

Літня пора
Особливе почуття охоплює нас, коли в гарячу літню пору приходимо в поле. Скільки довкола простору, світла! Від обрію до обрію вітер котить золоті хвилі зернових. Десь перегукуються перепілки. Степове повітря сповнене солодкого запаху дозрілого колосся. По обидва боки вузької польової дороги в’ється яскрава жива стрічка з квітів. Віють з поля чудові пахощі стиглого зерна та польових квітів. Цей аромат приваблює бджіл та метеликів. (68 слів)

Ластівки
Був теплий сонячний ранок. У відчинені двері до нашої кімнати залетіли дві ластівки. Покружляли і вилетіли. Потім з’явилися ще декілька разів. Дзвіночками розсипався їхній веселий щебет. У куточку кімнати ластівки зліпили гніздо. Там вони вивели пташенят.

Ластівки дуже працьовиті й охайні. У їхньому гнізді завжди чистенько. У дзьобиках вони виносять сміття на подвір’я. Влітають до кімнати через відчинене вікно. (60 слів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *