Образні назви Антрактиди

Скачати файл
(1 бал, середній: 5,00 із 5)
Loading...

Матеріал до уроків географії.

Образна назва Пояснення
«Край землі» Антарктида розташована на крайньому півдні планети  захоплює полярну область. Але ця образна назва не зовсім вірна, адже Земля має кулясту форму.
«Материк учених» В Антарктиді немає постійного населення, але тут працюють десятки наукових станцій. Учені різних країн проводять на крижаному континенті дослідження, що дозволяють не лише дізнатись про майбутнє та сьогодення нашої планети, але й зазирнути в її майбутнє.
«Крижаний континент» Майже весь материк укритий крижаним панциром.
«Захмарний материк» Середня потужність крижаного покриву материка становить 2040 м, а максимальна перевищує 4500 м. Завдяки такій товщині льоду за середньою висотою Антарктида значно перевищує висоту решти материків Землі.
«Виробник айсбергів» Від узбережжя континенту відколюються краї крижаного покриву й утворюються айсберги. Розміри цих величезних крижаних брил іноді можна порівняти з розмірами справжніх гір. Антарктида – найбільший «виробник» айсбергів на Землі.
«Країна жорстокого Сонця» Антарктида – область постійного високого тиску, небо тут зазвичай безхмарне. До того ж тутешнє повітря чисте й прозоре. У полярний день Сонце не заходить за обрій, тому тривалість його світіння є значною, завдяки чому деякі райони континенту одержують більше енергії, ніж спекотна Африка.
«Королева ходу» Середні температури зимових місяців у внутрішніх районах дорівнюють від -40 до -60˚С, літніх – від -25 до -35˚С. Абсолютний мінімум температур зафіксовано в районі станції «Восток», він становить -89,2˚С.
«Країна вітрів» Прибережні райони східної частини континенту вважають найбільш вітряними районами Землі. Тут у результаті охолодження повітря біля поверхні льодовика утворюються стокові вітри. Коли вони об’єднуються з циклонічними, то досягають ураганної сили, розвиваючи швидкість до 200 км/год.
«Холодильник Землі» Через низькі температури материк впливає на кліматичні умови всієї планет, насамперед охолоджує повітря атмосфери.
«Материк чотирьох полюсів» На території Антарктиди знаходиться Південний полюс Землі. На внутрішньоматериковій станції «Восток» зафіксовано найнижчу температуру на планеті. Цей район називають полюсом холоду Землі. В Антарктиці перебуває Південний магнітний полюс Землі (наразі змістивя в прибережний район Індійського океану). У районі мису Денісон відзначено 235 днів зі швидкістю вітру 18 м/c і більше, за максимальних показників 70-80 м/c. Це стало причиною того, що мис Денісон називають полюсом вітру Землі.

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *