І в рік Дракона, і в рік Змії… Новорічна вистава

Скачати файл
(немає оцінок)
Завантаження...

Дійові особи: Баба Яга, Змій Горинич, і Змія – символ 2013 року
Змій Горинич сидить на сцені і плаче. До нього підходить Баба Яга і говорить:
Баба Яга: Горинич, чому сидиш та плачеш, невже горобчика схрупав на обід та й шкода стало? Душа заболіла?Змій Горинич: Відчепися, Яга, Костяна нога, хіба не бачиш, не до сміху мені зараз. Зовсім не до веселощів! (плаче)
Баба Яга: Та ла-а-дно, я ж не зі злості. Давай, викладай свою біду – ту біду, що з ума зведу. Може, вдох і поплачемо, та як заревемо! Та на увесь ліс! Аж земля затрясеться. Го! Я бо ревіти умію, як треба. А коли ти в свої три голови постараєшся, то й ліс відревиська зригнеться. Ведмідь у барлозі і той прокинеться, ги!
Змій Горинич: Ага, тобі як скажи мою біду, то не заревеш, а засмієш мене. Я ж бо тебе давненько знаю, твою бридку натуру!
Баба Яга: В прабабцю я така вдалася! Характєр!
Змій Горинич: Отож бо. Не буду нічого говорити. Ще трохи поплачу, ну так годин зо дві, та й минеться. Плач-не-плач, ридай-не-ридай, а Новий рік прийде замість мене. Аа-а-а…(плаче ще сильніше)
Баба Яга: Добро, Горинич, ми з тобою в багатьох казках разом капостили, так що ми майже родичі, так сказать, бойові побратими, і нам ділити нічого. Жисть єсть жисть, куди ж від неї подєнєссі? Розказуй свою горе-біду! Та швидше, а то ще ж Новий рік треба успіть зіпсувати!
Змій Горинич: Ну, тоді слухай. Ось я хто?
Баба Яга: Ти що, старий, зовсім з котушок злетів? Гвинтики погубив? Шарики скособочилися? Себе не впізнаєш? Де твої шурупи? Три голови і ні одна не шурупає! Йой! Ти ж Горинич! Натуральний!
Змій Горинич: Та знаю, знаю, що я Горинич! Та до того ж, щоби ти знала, я дракон. Дракон! Я вогнем дихаю, попелом кашляю. І рік, що минає, 2012 – то мій рік. Був, та й загув. А гудів я, скажу не нахваляючись, увесь 2012 рік, що треба. Ух-х-х!.. Мало не здалося нікому. Що хотіла кожна моя голова, те й робила, те й викручувала. Що якій заманулося, то значить, заманулося! Аж у головах гуділо! В усіх трьох! Жужжало! Як хотів тим східним гороскопом, так і крутив, так і вертів. Ось, наприклад, насолили мені тії, Риби, а я «бах!». Моментом, на тобі! Гороскоп – новий! Раз-два – і рибам воду висушив. На пляжу загорали. А Водолії, знаю, після того випадку мені весь рік могоричі носили, аби їм було що виливати, ага… Бо міг би і їм так сказать, воду «іспарить». Хи! Тільки дихну. І все. Крапка. Правда, після їх могоричів, я усю воду заледве й не випив. Було, ох, і було… Був я господарем доль, отак. Судьбами розпоряджався, во! А тепер що? Тепер я ніхто! Просто рік мій минає…
Баба Яга: Н-дя, Горинич, це біда. Велика біда. Крушеніє надєжд. Обвал мрій. Кінець світу.
Змій Горинич: Так тож через мене мусили кінець світу у 2012 році й придумати. Кльово я постарався.
Баба Яга: І що тепер?
Змій Горинич: От і я про це. Хто я тепер в цьому світі, всього на всього єдино-триголове чудовисько. Хіба в який цирк податися, факіром буду… Вогняне шоу показуватиму.
Баба яга: Вогнегасником краще, хі-хі. Не по тобі шапка. Вершитель судьби!
Змій Горинич: Так і я про це ж.
Баба Яга: Слухай, Горинич. Кажу, нам треба встигнути Новий рік зіпсувати! Вдрєбєзгі зіпсуємо, і ти знову на весь 2013 головний по гороскопах! Мене в зами візьмеш. Разом зі ступою.
Змій Горинич: (перестав нити, бадьорим голосом) Так, а що мені треба для того робити?
(На сцену виходить змія)
Баба Яга: Так дрібницю одну. Он бачиш, іде символ Нового року, Змія. Прямо такая вся із себе пнеться. Чого там пнуться, в неї ж навіть мітли нема, не те, що ступи. Фігура в неї, бачця! Тонше велосипеда! Тьху, очі б мої її не бачили… Давай-но, накинемо на її зарозумілу голову мішок, та заховаємо Зміюку в темницю.
(Підходять до Змії і надягають мішок їй на голову, беруть під руки і тягнуть в темницю).
Змій Горинич: Ура, зловили, тепер я знову найголовніший на весь рік. Ось це удача. Супер-пупер!
Змія: Горинич, ти ж теж змія, як ти можеш так зі мною поступати? Адже на мене чекають і діти, і дорослі. А коли я не прийду, то і Новий рік не наступить!
Баба Яга: А ну не сичи, Змія підколодна, не пускай протягів, і так холодно.
(Горинич зупинився)
Змій Горинич: Я теж змія? Я ніби як драконом завжди був!
Баба Яга: Горинич, не розкисати, давай, тягнемо вже.
Змія: Ти може й дракон, але ж кликати тебе Змій Горинич. Чуєш – ЗМІЙ, а це значить, що ти більше змія, ніж дракон. І цей 2013 такий же твій, як і мій. Спільний. Та й встигнеш ти ще погосподарювати, через 12 років знову твій рік буде, а поки відпочинь, наберися сил.
Баба яга: Чуєш, Змія, ти нариваєшся на опрєдєльонні нєпріятності!
(Горинич задумався)
Змій Горинич: Так-то так, звуть мене всі Змій Горинич, значить я змій. Виходить, що я і в цьому році майже господар. Слухай, Яга, не можу я так поступити, все-таки люди чекають свята, а ми тут вирішуємо, бути Новому році, чи ні. Коротше, відпустимо ми її, нехай Змія принесе Новий рік.
Баба Яга: Ех, ти, Горинич, зовсім старий став, сентиментальний! Щоб я тебе, значить, пошкодувала, вислухала, допомогла, а ти он як! Ех, ти, продажна твоя душа, Змія ти підколодна.
Змій Горинич: Гаразд, стара, не турбуйся, побережи серце. Нехай буде Новий 2013!
Змія: Спасибі тобі, Горинич! І від дітей, і від дорослих. Тепер Новий рік прийде до всіх. З Новим роком!

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *