Можливість такого нововведення наразі розглядають у Міносвіти. Разом з тим, уже відомо, що деякі зміни у систему складання ЗНО таки затверджено. Наразі вони очікують відповідного законодавчого підґрунтя. Зокрема, у цьому навчальному році у системі ЗНО буде відмінено бали. Замість них введуть спеціальні показники «склав» і «не склав». Змін зазнає також і перелік предметів тестувань. Про це стало відомо під час спільної прес-конференції директора департаменту освіти і науки та Українського центру оцінювання якості освіти.
Під час вибору предметів ЗНО абітурієнтам необхідно буде обирати між тестовими завданнями двох рівнів складності: «А»- легший і «Б» – складніший.
За інформацією директора департаменту освіти і науки, новація передбачена для оцінювання з математики, української мови та літератури. Необхідну для вступу категорію абітурієнти зможуть дізнатися у вишах. Останні матимуть право самостійно визначати цей рівень у правилах прийому. Рівень складності залежатиме від спеціальностей у вищих навчальних закладах.
Крім того, у цьому навчальному році вже не буде тестів зі Всесвітньої історії та Всесвітньої літератури. Це пояснюють тим, що виші практично не вимагають складати ці дисципліни при вступі. Здебільшого, обидва предмети є альтернативними.
Ще однією з уже відомих новацій у період вступної кампанії-2015 має стати розширення кола вибору вишів і спеціальностей. Відтепер абітурієнти самостійно визначатимуться, куди і скільки заяв вони хочуть подати. За словами директора департаменту освіти і науки, таке рішення не призведе до ускладнень під час вступної кампанії.
«Ситуація навпаки спростить процес вступу. Насправді дуже невелика кількість людей дійсно подає документи, скажімо, одразу до 20 вишів. В середньому, цей коефіцієнт складає 3,5 виші. Тому боятися, що наступного року з’явиться тенденція вступати до сотень вищих навчальних закладів по всій Україні не варто».
Очікується також, що в Україні з’явиться загальна система рейтингу вишів. Її складатимуть за підсумками заяв від абітурієнтів. У ході подачі своїх заявок вступникам необхідно буде скласти своєрідну шкалу. Тут у порядку зменшення будуть перелічені навчальні заклади, до яких хоче вступити абітурієнт. Такий механізм ранжування вищих начальних закладів не лише області, а й усієї країни запрацює не раніше 2016 року.
Схожі записи:
- Українська мова та література. Довідник завдань в тестовій формі (2 частина), (Авраменко) ЗНО 2019
- Українська мова та література. Довідник завдань в тестовій формі (1 частина), (Авраменко) ЗНО 2019
- Українська література. Хрестоматія ЗНО 2019 (Авраменко)
- Українська література. Міні-конспекти ЗНО 2019 (Авраменко)
- Алгебра 11 клас. Академічний рівень. Мій конспект. Нова програма (2 семестр)