Клуб допитливих. Грунт. 1 клас

Скачати файл
(немає оцінок)
Завантаження...

Надає учням інформацію про жителів ґрунту, допомагає вчителям початкових класів при підготовці до уроку природознавства та учням під час практичної роботи.

Рік видання: 2016
Кількість слайдів: 10
Формат файлу: .ppt
Розмір файлу: 0.4 mb

Додаток 1
Чудова комора
«Є на світі чудова комора. Покладеш у неї мішок зерна – а восени дивишся: замість одного у коморі вже двадцять. Відро картоплі у чудовій коморі перетворюється на двадцять відер. Жменька насіння робиться великою купою огірків, редиски, помідорів, моркви.

Чи бачив ти коли-небудь насінинку з двома крильцями? Дмухнеш на неї – вона й полетіла. А потрапить така насінинка у чудову комору, полежить – дивишся, де була крилата насінинка, стоїть розлоге дерево, та таке велике, що його й не обхопиш.

Це не казка. Чудова комора є насправді. Ти вже, мабуть, здогадався, як вона називається».

Додаток 5
Розповідь Їжачка Хитрячка
Родючий шар землі – це і є ґрунт. Тому люди здавна називали його шанобливо землею-матінкою. Казали: «Рідна земля – наша мати-годувальниця». Але, щоб отримати щедрий урожай, потрібно багато праці до землі докласти. Ретельно обробити, зорати, удобрити, засіяти, прополоти. І лише тоді врожай зібрати.

Додаток 6
«Клуб допитливих»
Хом’як виходить на поле глухою ніччю. Зігнувши стебло зерно¬вої рослини, він відгризає колосок і вибирає з нього зерна. Потім ховає зерна у защічні мішечки. Коли він набере у ці своєрідні кишені зерна (а його туди вміщується до 50 грамів), повертається в нірку. Довжина нірки хом’яка приблизно 6–8 метрів. Своє житло звірятко утримує у зразковому порядку. Його підземне гніздечко, де він зимує або пересиджує дощ чи спеку, вислане сухою травою і з’єднане ходами з іншими комірками. Справа в тому, що взимку хом’як спить не міцно. Часто прокидаючись, він змушений підгодовуватися запасами, зробленими раніше.

Кроти зустрічаються практично скрізь: у лісі, садку, парку і навіть на футбольному полі. Їм потрібні лише дощові черв’яки – їх улюблені ласощі – і пухка земля. Для сільського господарства ці тварини – шкідники. Кроти більшу частину часу проводять під землею. Ознакою того, що поблизу живе кріт, є кротовини, або кротові купини. Це кріт виштовхує зайву землю із своїх ходів.

Земляні черв’яки виносять на поверхню землі свіжий шар ґрунту із швидкістю 6 мм на рік. Вони роблять у ґрунті отвори, через які у нього потрапляють повітря і вода. Черв’яки є їжею для птахів, кротів та деяких інших тварин. Вони також Перероблюють залишки різних рослин і тим поліпшують родючість ґрунту. Черв’яки навіть затягують у свої нірки опале листя. Необхідно відзначити особливу винахідливість земляних черв’яків. Ці розумні тварини затягують листя зручним способом – з вузького кінця, а глицю – з основи, щоб це застряти біля входу в нірку.

Додаток 7
Схема «Склад ґрунту»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *